WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası ve Çözümü

WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası ve Çözümü

Bildiğiniz üzere wordpress içerik yönetimi sisteminde yazılarımızı hemen yayınlamak yerine, ileri tarihli de verebiliriz. Genellikle wordpress bot ile içerik çeken arkadaşlar da her saat başı yazı paylaş özelliği mevcuttur ve wordpress zamanlama kaçırıldı hatasıyla da en çok bu durumda ki arkadaşlarımız karşılaşır. Bu sorunu çözmek için üç yöntem vardır ve genellikle birinci yöntem işe yarar,  konumuz da bu üç yöntemden de bahsedeceğiz. Birinci yöntemi denediğiniz de olumsuz sonuç alırsanız diğer yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1. Yöntem

WP Missed Schedule Fix Failed Future Posts eklentisini, yönetici paneli > Eklentiler > Yeni ekle sayfasına girip arama kısmına WP Missed Schedule yazarak çıkan sayfadan kurabilirsiniz. Eklenti ile sistemi yormak istemeyen arkadaşlar diğer iki yöntemi uygulayabilirler.

2. Yöntem

wp-includes > cron.php dosyasını açıp, aşağıda verdiğimiz kod satırında ki 0.01 değerini 20-30-40 gibi değerler vererek zamanlama kaçırıldı hatasından kurtulabilirsiniz.

$cron_request = apply_filters( 'cron_request', array(
		'url' => add_query_arg( 'doing_wp_cron', $doing_wp_cron, site_url( 'wp-cron.php' ) ),
		'key' => $doing_wp_cron,
		'args' => array(
			'timeout'  => 0.01,
			'blocking' => false,
			/** This filter is documented in wp-includes/class-http.php */
			'sslverify' => apply_filters( 'https_local_ssl_verify', false )
		)
	) );

	wp_remote_post( $cron_request['url'], $cron_request['args'] );
}

3. Yöntem

Aşağıda verdiğimiz kodu wp-config.php dosyasının sonuna ekleyiniz.  Artık wordpress zamanlama kaçırıldı hatasıyla karşılaşmanız söz konusu bile değildir.

define( 'ALTERNATE_WP_CRON', true );

02.07.2016 Düzenleme:

WP Missed Schedule Fix WP Failed Future Posts eklentisi WordPress eklenti kütüphanesinden kaldırılmış, zamanlama kaçırıldı hatası alanlar diğer 2 yöntemi kullansınlar ki şu saatten sonra almamaları gerekiyor, WordPress yeni güncellemeler ile bu hatanın önüne geçmiş bulunmakta.

 

İbrahim Serhat

92'li yılların başında Bolu'da doğdum ve hala Bolu'da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirerek tamamladım. İşsiz BÖTE maduru olup blog yazarlığına devam etmekteyim.

Son Yazılar
Yorum ( 8 )
 1. Doğan
  Ağustos 31, 2015 at 4:06 pm
  Cevapla

  BEnim de başıma gelmişti zamanın da baya uğraşmıştım. Eline sağlık zamanlama kaçırıldı hatası alanlar için bilgilendirici bir makale olmuş.

 2. onlar dedi
  Eylül 2, 2015 at 1:27 am
  Cevapla

  uzun zamandar beri bu sorunu yaşıyordum. wordpress sitelerde yaşanan bir çok sorunu çözmeniz gerçekten bu siteyi çok iyi bir kaynak yapıyor. başarılarınızın devamını dilerim.

 3. Patent Tescil Ofisi
  Eylül 17, 2015 at 1:34 am
  Cevapla

  WordPress için Dropbox’a otomatik yedekleme yapma eklentisinin çalışamama sebebi de zamanlama kaçırıldı hatasıymış.

 4. Mert D.
  Ekim 15, 2015 at 8:47 am
  Cevapla

  Eklenti kullanmayı pek tercih etmediğim için 2. yöntem ile wordpress zamanlama kaçırıldı hatasından kurtuldum. Güzel anlatım olmuş teşekkürler.

 5. Sohbet
  Mayıs 9, 2016 at 10:05 pm
  Cevapla

  zamanlama kaçırıldı hatasını hala alıyoruz. Soylediklerinizi yaptığımız halde çözülmedi. eklenti aramada WP Missed Schedule yazıp ilk çıkanı kurduk oda çözmedi. çözecek eklentinin tam adresini verebilirmisiniz rica etsem

  • İbrahim Serhat
   İbrahim Serhat
   Temmuz 2, 2016 at 10:12 am
   Cevapla

   Eklenti yayından kaldırılmış, yeni wordpress güncellemesi ile şu an ekstra bir şey yapmadan bu hatadan kurtulmuş olmanız gerekmekte. EĞer hala hata alıyorsanız ve iletişime geçerseniz inceleyip yardımcı olmaya çalışayım.

 6. Selvinaz APAYDIN
  Kasım 11, 2016 at 3:23 pm
  Cevapla

  O kadar uzun zamandır bu sorunu nasıl gidereceğimi arıyordumki sonunda buldum çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiden dolayı 🙂

  • İbrahim Serhat
   İbrahim Serhat
   Kasım 11, 2016 at 3:48 pm
   Cevapla

   Güzel yorumunuz için teşekkürler. eğer başka bir sorununuz olur ise sormaktan çekinmeyin lütfen. 🙂

Bir cevap bırakın
Türkiyenin başkenti neresidir? ( Ankara )