Bildiğiniz üzere içerik yönetimi sisteminde yazılarımızı hemen yayınlamak yerine, ileri tarihli de verebiliriz. Genellikle bot ile içerik çeken arkadaşlar da her saat başı yazı paylaş özelliği mevcuttur ve wordpress hatasıyla da en çok bu durumda ki arkadaşlarımız karşılaşır. Bu sorunu çözmek için üç yöntem vardır ve genellikle birinci yöntem işe yarar,  konumuz da bu üç yöntemden de bahsedeceğiz. Birinci yöntemi denediğiniz de olumsuz sonuç alırsanız diğer yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1. Yöntem

Fix Failed Future Posts eklentisini, yönetici paneli > Eklentiler > Yeni ekle sayfasına girip arama kısmına WP Missed Schedule yazarak çıkan sayfadan kurabilirsiniz. Eklenti ile sistemi yormak istemeyen arkadaşlar diğer iki yöntemi uygulayabilirler.

2. Yöntem

wp-includes > cron.php dosyasını açıp, aşağıda verdiğimiz kod satırında ki 0.01 değerini 20-30-40 gibi değerler vererek zamanlama kaçırıldı hatasından kurtulabilirsiniz.

$cron_request = apply_filters( 'cron_request', array(
		'url'  => add_query_arg( 'doing_wp_cron', $doing_wp_cron, site_url( 'wp-cron.php' ) ),
		'key'  => $doing_wp_cron,
		'args' => array(
			'timeout'   => 0.01,
			'blocking'  => false,
			/** This filter is documented in wp-includes/class-http.php */
			'sslverify' => apply_filters( 'https_local_ssl_verify', false )
		)
	) );

	wp_remote_post( $cron_request['url'], $cron_request['args'] );
}

3. Yöntem

Aşağıda verdiğimiz kodu wp-config.php dosyasının sonuna ekleyiniz.  Artık wordpress zamanlama kaçırıldı hatasıyla karşılaşmanız söz konusu bile değildir.

define( 'ALTERNATE_WP_CRON', true );

02.07.2016 Düzenleme:

WP Missed Schedule Fix WP Failed Future Posts eklentisi WordPress eklenti kütüphanesinden kaldırılmış, alanlar diğer 2 yöntemi kullansınlar ki şu saatten sonra almamaları gerekiyor, WordPress yeni güncellemeler ile bu hatanın önüne geçmiş bulunmakta.

 

8 YORUMLAR

  1. Eklenti kullanmayı pek tercih etmediğim için 2. yöntem ile wordpress zamanlama kaçırıldı hatasından kurtuldum. Güzel anlatım olmuş teşekkürler.

  2. zamanlama kaçırıldı hatasını hala alıyoruz. Soylediklerinizi yaptığımız halde çözülmedi. eklenti aramada WP Missed Schedule yazıp ilk çıkanı kurduk oda çözmedi. çözecek eklentinin tam adresini verebilirmisiniz rica etsem

    • Eklenti yayından kaldırılmış, yeni wordpress güncellemesi ile şu an ekstra bir şey yapmadan bu hatadan kurtulmuş olmanız gerekmekte. EĞer hala hata alıyorsanız ve iletişime geçerseniz inceleyip yardımcı olmaya çalışayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here