WordPress Simple Tags Eklentisi Nedir?

WordPress Simple Tags Eklentisi Nedir?

WordPress için hazırlanmış olan bu eklenti ile ilgili yazımızı okuduktan sonra eminim ki çoğunuz Simple Tags eklentisini kendi bloglarınıza kuracaksınız.

WordPress Simple Tags Eklentisi Nedir?

Simple Tag eklentisi ile basit bir şekilde etiketlerinizi ve taksonomilerinizi yönetebilir, yazdığınız yazılar içinde etiketlerinizin otomatik olarak linklendirilmesini sağlayabilirsiniz. Biraz açmak gerekirse, wordpress simple tag eklentisi ile blogunuza yazmış olduğunuz yazıların etiketlerini belirler ve yazı içindeki bu etiketi içeren kelimelere link olarak verir. Arama motorları sitenizi ziyaret ettiğinde yazı içerisindeki kelimelere bakarak sitenizi indexleyeceği için bu kelimeler de eklenti tarafından etiket sayfasına yönlendirdiğinden, örnek olarak “Simple Tags Plugin” etiketi bu yazım da eklenti tarafından etiket sayfasına link verileceğinden, arama motoru bu yazıya girdiğinde aynı etikete sahip diğer yazılarıda göreceği için seo açısından ne kadar önemli olduğu ortada.

WordPress Seo işlemlerinize eğer önem veriyorsanız bu eklentiyi kurmanızı öneririm, üstelik simple tags eklentisinin yeni sürümlerinde eklenti ayarları yapılmış şekilde kuruluyor.

Simple Tags Eklentisi Nasıl Kurulur?

Simple Tags eklentisini kurmak için sırasıyla ‘ Yönetici paneli -> Eklentiler -> Yeni Ekle’ sayfasına gelip, arama kısmına Simple Tags yazdıktan sonra karşımıza çıkan eklentiler arasından geliştiricisi Amaury BALMER olan Simple Tags eklentisine kur diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımız da sizlere ibrahimserhat.com olarak simple tags eklentisi nedir ve simple tags eklentisi nasıl kurulur paylaşmış olduk.

İbrahim Serhat

92'li yılların başında Bolu'da doğdum ve hala Bolu'da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirerek tamamladım. İşsiz BÖTE maduru olup blog yazarlığına devam etmekteyim.

Son Yazılar
Yorum ( 6 )
 1. Murat
  Aralık 14, 2015 at 9:19 am
  Cevapla

  Simple Tags eklentisi tam da aradığım wordpress eklentisiydi, özellikle haber sitem için muhteşem oldu.

 2. Ebru
  Aralık 15, 2015 at 1:59 pm
  Cevapla

  WordPress kişisel bloğum için simple tags eklentisini kurduğumdan beri index hızım arttı. WordPress seo işlemleri için muhteşem bir wordpress eklentisi.

 3. Ceyhun
  Ocak 22, 2016 at 5:27 pm
  Cevapla

  Simple tags eklentisi maalesef wordpress simplemag teması ile çalışmıyor, yerine önerebileceğiniz bir başka eklenti var mı?

  Teşekkürler

  • Semih
   Mart 5, 2016 at 3:29 pm
   Cevapla

   Simlple tags eklentisini kullanmak istediğimde benimde başıma gelmişti. maalesf bir çözüm yolu yok.

 4. Mustafa Yıldırım
  Mart 22, 2016 at 11:26 pm
  Cevapla

  Simple tags eklentisini tüm wordpress sitelerime kurdum, wordpress seo açısından çok etkili bir eklenti.

 5. misafir
  Mayıs 10, 2017 at 11:30 am
  Cevapla

  WordPress seo ile ilgilenenler için simple tags eklentisi vazgeçilmez bir eklenti niteliğinde.

Bir cevap bırakın
Türkiyenin başkenti neresidir? ( Ankara )