WordPress Menü ve Kategorilere Nasıl Icon Eklenir?

WordPress Menü ve Kategorilere Nasıl Icon Eklenir?

Kendi bloğum olan ibrahimserhat.com için görünümünü nasıl daha güzel yapabilirim derken aklıma menü ve kategorilere icon-resim ekleme fikri geldi. Bu işlemi yapmak için de Menü Icons diye bir eklenti buldum. WordPress için hazırlanmış olan Menu Icons eklentisini kurmak isteyenler, sırasıyla aşağıdaki adımları izleyebilirler;

  1. WordPress Yönetici Paneli
  2. Eklentiler Sekmesi->Yeni Ekle
  3. Arama Kısmına -> Menu Icons arat
  4. Aşağıdaki resimde belirttiğimiz, geliştiricisi Dzikiri Aziz olan eklentiyi kur

menu_icons

Aşağıda ki resim de ise menü ve kategorilere resim eklemenin ne kadar basit olduğunun bir örneğini görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ‘Yönetici Paneli -> Görünüm -> Menüler’ altından hangi menü öğesine icon eklemek istiyorsanız, eklentiyi kurduktan sonra menü özelliklerinde beliren ‘Icons’ kısmından select diyerek eklentiyle birlikte gelen iconları kullanabilir, ekstradan kendi hazırladığınız iconlarıda ekleyebilirsiniz ki sunduğu iconlardan ötürü buna ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyorum.

menu_home_icon

 

Bu makalemiz de wodpress menü ve kategorilere nasıl icon eklenir öğrenmiş olduk.

İbrahim Serhat

92'li yılların başında Bolu'da doğdum ve hala Bolu'da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirerek tamamladım. İşsiz BÖTE maduru olup blog yazarlığına devam etmekteyim.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Türkiyenin başkenti neresidir? ( Ankara )