WordPress için en iyi yedekleme eklentilerini bu yazıda bulabilirsiniz

Düzenli  yedekleri oluşturmanın websiteniz için en iyi şeylerden birisi olduğunu biliyorsunuzdur. Yedekler; sitenizin ele geçirilme, sunucu sorunlarının meydana gelmesi ve ya kendinizin bir hatayla verilerinizi sildiğiniz durumlarda içinizi rahatlatan en önemli etkendir. WordPress için ücretlli ve ücretsiz yedekleme eklentileri vardır ve bunlardan bir çoğunu kullanmak oldukça kolaydır. Bu yazıda sizlere WordPress için 7 en iyi yedekleme eklentilerini anlatıyoruz.

Önemli: Bir çok WordPress hosting sağlayıcısı yedekleme servisi için limitli teklif verir, ama websitenizi yedeklemenin sizin sorumluluğunuz olduğunu unutmayın.  Yedeklemeler için kesinlikle hosting sağlayıcınıza güvenmeyin.

Eğer daha önce sitenizin yedeğini almadıysanız, 7 en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden kendinize uygun olanı seçin ve en doğru şekilde kullanın.

1.VaultPress

Farklı plan ve fiyatlandırma ile abonelik tabanlı bir hizmettir. Aylık 5$’dan başlayan fiyatlarıyla gerçek zamanlı otomatik bulut yedekleme hizmeti sunar.

VaultPress üzerinden sadece bir kaç tıklama ile yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz, hatta güvenlik taraması hizmetleri de buna dahil.

VaultPress servisinin tek eksiği birden fazla siteniz var ise her birisi için ayrıca abonelik oluşturmanız, bu da ekstra masraf demek.

2.BackupBuddy

BackupBuddy , WordPress için en çok tercih edilen premium/ücretli yedekleme eklentisidir. Kolaylıkla günlük, haftalık ve ya aylık yedeklerinizi Dropbox hesabınıza yedeklemeye olanak sağlar. Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP, Stash (kendi bulut servisleri) servislerini kullanabilişr ve hatta yedeklerinizi kendinize email olarakta gönderebilirsiniz.

BackupBuddy servisinin en büyük avantajı abonelik bazlı bir servis olmamasıdır. Eklentiyi kaç site de kullanacaksanız sayısı kadar tek seferlik lisans alıp ömür boyu kullanabilirsiniz.  Premium destek forumuna giriş, güncellemeler ve 1 GB bulut depolamaya da sahip olursunuz.

3.BackWPup

BackWPup, WordPress komple yedeğinizi ücretsiz bir şekilde almanızı sağlar ve bu yedeği bulut servisine (Dropbox,Amazon S3, Rackspace, vb) , FTP, eposta ve ya bilgisayarınıza aktarmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir yedekleme eklentisidir.

Kullanımı son derece kolay ve sitenizin güncelleme sıklığına göre otomatik yedekleme zamanlaması sağlar.

4.BackUpWordPress

Yedeğinizden geri yükleme işlemi çok basittir. The BackWPup PRO sürümü destek önceliğiyle gelir, Google Drive yedeklemesi ve bazı muhteşem özellikleriyle gelir.

5.UpdraftPlus

Yazı güncelleniyor..

6.Duplicator

Yazı güncelleniyor..

7.WP-DB-Backup

Yazı güncelleniyor..

2 YORUMLAR

    • Pelinay hanım merhaba,

      cPanel üzerinden yedek alırken de aynı işlemi manuel olarak yapmış olursunuz, bu eklentilerin avantajı otomatik olarak belirlediğiniz kriterlere ve zamana göre yedekleme yapmasıdır. Ek olarak cPanel üzerinden sadece full yedek alabilirken bu eklentiler sayesinde sadece yeni değişiklikleri eski yedeğinizin üzerine yazabilir dolayısıyla fazla yer tutmasının önüne geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here