ve çözümünden bahsedeceğiz.

Geçenler de klavye-mouse seti olan, üstelik oyuncular için özelliği bulunan INCA IWS-530 Klavye-Mouse seti satın aldım. Bir kaç hafta sonra, mouseu normal şekilde kullanırken, hiç bir ayar yapmadan, düşürmeden ve fiziksel ve ya yazılımsal hiç bir müdehalede bulunmadan mouse bozuldu.

Mouse olağan dışı hareket etmeye başladı örnek verecek olursak,

hareket ediyor gibi. Yani Inca IWS-530 marka mouse  ile karşılaştım. İnternetten araştırdığım kadarıyla çoğu kullanıcı bu hatadan müzdaripmiş.

Başlarda pilin zayıflamış olabileceğinden ve ya şaka virüsü tarzı bir durumla karşılaştığımı düşünsem de yazılımsal olduğunu öğrendim.

Çözümü ise çok basit, yapmanız gereken tek şey yazılımı çalıştırıp ‘Click to SET’ tuşuna basmak. Yazılım ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Uyarı: İşlemleri yaparken hareket sorunu olan mouse bilgisayarınız da takılı olmalıdır.

mouse_set_2

Inca IWS-530 mouse hareket sorunuyla karşılaşan arkadaşlar aşağıdaki linkten INCA IWS-530 yazılımını indirerek çözebilirler.

Yazılım: İNDİR

Zip Şifresi: ibrahimserhat.com

5 YORUMLAR

 1. Aynı Klavye ve Mouse bende’de var. Fakat bir tek klavye çalışmıyor. Klavye için Driver ayarlıyabilirmisiniz ? Klavyeyi yeni aldım sıfır durumda, hiç bir sıkıntısı yok.
  Piller’de sıfır hatta yeni Pil bile taktım ama gene yanıt yok. Sadece bir tane ışık
  bir kaç dakika’da bir yanıp sönüyor o kadar. Acaba Driver’dan mı kaynaklanıyor ?
  Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler! 🙂

  • Enis bey merhaba,
   Öncelikle klavye sorunuyla hiç karşılaşmadım. Inca teknik servisi ararsanız daha detaylı bir şekilde yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Donanımasl bir sorun gibi duruyor, değişim yapabilirler. Burda paylaştığım driver sadece mouse için geçerli. Bazı arkadaşlarda aynı şekiled mouse çalışırken klavye çalışmama, klavye çalışırken de mouse çalışmama sorunuyla karşı karşıya kalmışlar. Inca’dan uzak durmaya karar verdim. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here