Ücretsiz CloudFlare ve CloudFlare CDN

Ücretsiz CloudFlare ve CloudFlare CDN

Webmasterlar için en önemli unsurlardan biri web sitelerinin güvenliği iken, kullanıcıların dikkat ettiği durum web sitesinin yüklenme hızıdır. Peki nedir bu CloudFlare ve nerede devreye giriyor ?

CloudFlare performans ve güvenlik şirketidir. Bize sunduğu ücretsiz servislerle web sitelerimizin performansını arttırıp aynı zaman da DDoS koruma ve bulut sistemi sunarak sunucumuza yük binmesini engelleyerek sunucumuzun çökmesini engeller.

CloudFlare CDN(Content Delivery Network) servisi ile yüzlerce noktada konumlanan CloudFlare sunucuları ile kesintisiz ve ücretsiz CDN hizmeti verir.

 

CloudFlare servislerinden ücretsiz yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Bu yazımız da CDN nedir sorusuna kısaca, sizleri daha fazla sıkmadan cevap vermeye çalıştık.

İbrahim Serhat

92'li yılların başında Bolu'da doğdum ve hala Bolu'da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirerek tamamladım. İşsiz BÖTE maduru olup blog yazarlığına devam etmekteyim.

Son Yazılar
Yorum ( 2 )
 1. Mert
  Ağustos 29, 2015 at 4:18 pm
  Cevapla

  CloudFlare uygulamasını hep ücretli sanırdım, dediğiniz gibi yaptım ve sistemim fazlasıyla hızlandı.
  Teşekkürler

  • Hasan
   Ağustos 29, 2015 at 9:55 pm
   Cevapla

   Mert’e katılıyorum. CloudFlare hizmetlerini bende ücretli sanıyordum, bu makaleye rastladığım iyi oldu. Sayeniz de CloudFlare hizmetleriyle tanıştım, baya da kullanışlı. Sistemi korumasını geçtim CSS, JS gibi dosyaları küçültüp sistemi hızlandırıyor. (Y)

Bir cevap bırakın
Türkiyenin başkenti neresidir? ( Ankara )